مجله درباره ماشین

برداشتن صندلی عقب خودرو

دلایل برداشتن صندلی عقب خودرو

برداشتن صندلی عقب خودرو میتوانید دلایل مختلفی داشته باشد که در این مقاله به سه مورد آن اشاره خواهیم کرد.

برداشتن صندلی عقب خودرو

برداشتن صندلی عقب خودرو برای کاهش وزن

شاید بنظر عجیب بیاید ولی در خودرو های مسابقه ای (معمولا برای مسابقات خیابانی) معمول است که صندلی عقب را بدلیل کاهش وزن خودرو بردارند. شاید از خود بپرسید : مگر برای خودرویی با توان مسابقه وزن صندلی اهمیت دارد؟ پاسخ این است که هر کیلو وزن در ماشین هنگام مسابقه اثر گذار است. این ماشین ها در رقابت با ماشین های هم نوع خود که صندلی عقب خود را نگه داشته اند اغلب با اختلاف به پیروزی میرسند.

برداشتن صندلی عقب خودرو برای باز کردن فضا

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید با خودروی شخصیتان به سفر بروید و برای چمدان و وسایلتان به اندازه ی کافی جا نداشته باشید. یکی از راه حل های کار ساز ولی نه چندان محبوب برداشتن صندلی های خودرو میباشد. به اینصورت فضای صندوق عقب ماشین بدون هیچ محدودیتی تا پشت صندلی راننده باز میشود. اما برخی ماشین ها هستند که در آنها فضای صندوق عقب بجای صندلی با دیواره ای از کابین جدا شده است؛ در این نوع ماشین ها با برداشتن صندلی های عقب شما بجای بزرگتر کردن فضای صندوق انگار صندوق دومی برای خود تدبیر کرده اید، که باز هم همان کار را انجام میدهد.

برداشتن صندلی عقب خودرو برای ایجاد امکان کمپ در عقب ماشین

برخی نیز از فضای ترکیبی صندوق عقب و کابین ماشین خود به عنوان کمپ استفاده میکنند. این کار معمولا در ماشین های کلاس SUV شاسی بلند و نیمه شاسی ها(کراس اور) متداول میباشد، و در سایر نوع ماشین ها زیاد کاربرد ندارد. البته سازندگان این نوع خودرو ها بعضا برای آسایش مشتریان خود به آنها امکان میدهند بجای برداشتن صندلی عقب بطور کامل آن را بخوابانند. برای مثال شرکت خودرو سازی تسلا؛ در سری Y ماشین های خود این آپشن را به محصولاتش اضافه کرد. این آپشن در تسلا به همراه یک تشک بادی ارائه میشد که رانندگان میتوانستند آنرا درون خودرو گذاشته و از آن استفاده کنند.

برداشتن صندلی عقب خودرو

نتیجه گیری

درست است که برداشتن صندلی عقب ماشین کار رایجی در بین دارندگان وسیله نقلیه نیست، اما تدبیر خوبی برای شرایط مورد نظر میباشد. از جمله عملکرد بهتر در مسابقات خیابانی، افزایش فضای صندوق عقب و یا محیا کردن فضایی برای کمپ کردن.